1980 Amman, Ürdün doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Amman’da Fransız Roman Greek Catholic- Soeur de Nazareth okulunda tamamladıktan sonra Yarmouk Üniversitesi (Ürdün) Hukuk Fakültesi ve Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2012’den beri Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) üyesidir. Üye olduğu Institute of Chartered Secretaries and Administrators (ICSA) tarafından “ICSA 2016 Best Company Secretary of The Year” adayı gösterildi. London Business School, ICSA, IFC ve EM tarafından düzenlenen çeşitli eğitimlere katılarak liderlik, kurumsal yönetim, şirket sekreterliği alanlarında sertifikalar almıştır.

Avukat olarak meslek hayatına 2005 yılında başlayan Mashaki, birleşme ve devralma konuları ağırlıklı olmak üzere şirketler hukuku ve gayrimenkul hukuku alanlarında çalıştıktan sonra 2008 yılında finansal hizmetler sektörüne geçti. Türkiye Finans Bankası’nda şirket sekreterliği yapısını kurdu ve yönetti. Yönetim Kurulu ve Genel Müdürlük düzeyinde çeşitli komiteleri kurdu ve işleyişine katıldı. Bankadaki kariyerine Baş Hukuk Müşaviri olarak devam ettiği dönemde Bankanın yerel ve global hissedarlarına, yönetim kuruluna ve yönetim kuruluna bağlı komitelerine kurumsal yönetim, hukuk, uyum ve mevzuat konularında destek verdi. Birçok konuda banka içi mevzuat hazırlama çalışmalarında bulundu. 2018 yılından itibaren Şişecam’da Genel Müdür Danışmanı olarak kurumsal yönetim, mevzuat ve uyum konularında yurtiçi ve yurtdışı projeleri yönetti. Halihazırda çeşitli yerli ve yabancı şirketlere hukuk, uyum ve kurumsal yönetim konularında görüş ve danışmanlık vermektedir.

TKYD bünyesinde kurumsal yönetim ve sürdürülebilirliği, şirket sekreterliği, yönetim kurulu ve komiteler, yönetim kurulu yönetmeliği, yerel ve global yetki limit matrisleri, etik, mevzuat uyumu, yaptırımlar ve uyum organizasyonu, iç mevzuat süreçleri vb. konularında yürüttüğü çalışmalar ve verdiği eğitimlerle bu kavramların Türkiye’de tanınması ve gelişmesine katkı sağlamaktadır. Mashaki, İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir. Istanbul Barosuna ve Türkiye Arabuluculuk Siciline kayıtlı olarak avukatlık ve arabuluculuk yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Nothing Found

It seems we can’t find what you’re looking for. Perhaps searching can help.