Altuğ Özgün, yaşam bilimleri alanında 15 yılı aşkın tecrübeye sahip bir hukuk ve uyum profesyonelidir. Kariyerine Özgün Avukatlık Bürosu’nda serbest avukatlık yaparak başlamış, daha sonra çok uluslu organizasyonlarda kurum içi danışman olarak görev yapmaya devam etmiştir. Eastpharma’da (Deva Holding) Hukuk Müşaviri ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptıktan sonra medikal cihaz alanına geçerek, Beckman Coulter’da (Danaher) Hukuk ve Uyum Müdürü olarak çalışmıştır.

Özgün, kariyerine Sandoz’da (Novartis) Hukuk Baş Müşaviri ve Uyum Müdürü olarak devam etmiş ve burada özellikle sağlık sektöründe uyum programlarına odaklanmıştır. Kendisi halen Japon bir Ar-Ge ilaç firması olan Astellas Pharma’da Etik ve Uyum Direktörü olarak çalışmaktadır.

Kendisinin başlıca uzmanlık alanları; şirketler hukuku, iş hukuku, sağlık mevzuatı, yolsuzlukla mücadele yasaları, beyaz yaka suçları, kişisel veriler hukuku, uyum ve rekabet hukuku konularıdır. Özgün, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup, Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Hukukunda yüksek lisans yapmıştır. Altuğ Özgün, İstanbul Barosuna kayıtlı bir avukat olup, Etik ve İtibar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi sıfatıyla eğitmen, konuşmacı ve proje yöneticisi gibi çeşitli görevler alarak ülkemizde etik ve uyum farkındalığını arttırmak üzerine çalışmaktadır.

Nothing Found

It seems we can’t find what you’re looking for. Perhaps searching can help.